Geoblog.pl    vel    Podróże    Turcja    przez gory
2006

przez gory

Turcja
Turcja, Kâhta

Z Adiyaman do Kahty (1YTL)...
Zaraz jak wysiedliśmy zgarnął nas z ulicy pracownik "informacji" (bo nie wiem czy wiecie, każdy kto chce sprzedać coś turyście, jest pracownikiem informacji!), który okazał się (a to niespodzianka!) właścicielem hotelu, campingu i biura orgaznizującego wycieczki na górę Nemrut. Stwierdziłyśmy, że nie ma co się męczyć i tracić czasu na samodzielne dostanie się na górę (i słusznie), i zapłaciłyśmy 40YTL za ekskursję. Oczywiście gdyby nie David i jego wzorowy angielski (oraz nadprzyrodzona umiejętność wyprowadzania Turków z równowagi), utargowałybyśmy więcej. Ale dzięki wzruszającej historii o studentkach z Polski (a gdzie to jest?) mogłyśmy przespać się za darmo na podłodze w pokoju telewizyjnym w hotelu, ugotować sobie coś i wziąć prysznic, więc nie tak znowu tragicznie.
O 3 nad ranem obudził nas kierowca, zapakował do busa wraz z Davidem i wcześniej zapoznaną uroczą parą ze Stambułu, i popędziliśmy w góry (bardzo szybko, bo kierowca musiał przed wschodem słońca zdążyć wrócić do miasteczka na papu, w końcu to ramazan).
Nemrut ma 2134 m.n.p.m. Król Antioch w I w p.n.e. wzniósł na nim własną świątynię grobową, tumulus (czyli nasyp, grobowiec) strzeżony jest przez kamienne lwy, orły i figury Heraklesa, Zeusa-Ormuzda, Tyche, Apolla-Mitry i Antiocha (głowy tych figur stoją u podnóża tumulusa, a kadłuby troszkę wyżej).

cat
cat - 2006-11-02 23:38
z tym powrotem kierowcy do miasteczka to przesadziłaś :) jak sądzę, chciał zjeść coś w tym szałasie pod szczytem, a tak naprawdę, to wydaje mi się, że przez ramazan wyjechaliśmy ciut później właśnie dlatego że jadł. i potem się spieszył, żebyśmy zdążyli zamarznąć na przesławnym wschodzie słońca :p
ponoć była to emocjonująca jazda, w sumie szkoda, że jestem tak odporna na działanie adrenaliny i spałam jak zabita...

mehmet kahta ad?yaman
mehmet kahta ad?yaman - 2006-11-03 11:50
hello poulina and anna l hope you not forget me l am not and l hope there you ok and me ?n universty my all lesson go bad really l hate here l hope there all good and l hope turkey holiday go good and take care you my e mail mehmetsukru02@mynet.com

vel - 2006-11-04 22:51
mehmet :-)

vel - 2006-11-04 22:52
ja tam pamietam, ze gnał tak i zmył się szybciej, bo musiał zdążyć na jedzonko. zresztą co Ty tam wiesz, spałaś :p

anna
anna - 2006-11-04 23:33
hello mehmet!
so nice to hear from you!
don't worry about uni, just think of all those european girls :ppp
greetings

mehmet - 2006-11-06 13:36
heloo anna and polian

mmmehmet02@hotmail.com
mmmehmet02@hotmail.com - 2006-11-06 14:18
hello anna and polian my new email and msn adress mmmehmet02@hotmail.com l wait you for speak

mehmet - 2006-11-06 14:22
me leave scotis gril l hate her now for she not good th?nk

mehmet - 2006-11-06 14:42
l hate all scotis lady

dilate
dilate - 2006-11-07 12:20
polian, ty do niego napisz!

vel - 2006-11-08 20:55
pewnie, ze napisze :p tylko próbóje ustalic jak przetlumaczyc pewien zwrot na turecki :p
a poza tym tez bys mogla, tak samo do Josefa i Beth Gibbons... przynajmniej kilka fotek, nie?
to sobie zrobilysmy skrzynke kontaktowa... :)

kahta
kahta - 2006-12-24 15:44
hello polian l hope you look at th?s l am mehmet and l want speak you more for l need share my th?nk w?th one friend and l hope you not angry for ?t and l hope all ok there take care

HAPPY CR?STMAS
HAPPY CR?STMAS - 2007-01-01 15:34
HAPPY XMAS ALLL AND YOU TOO PAUL?NA THANK YOU FOR TXT L WANT SEND YOU TEXT BUT NO CREDY FORGIVE ME L THINK YOU KNOW STUDENT FOR YOU TOO STUDENT L KNOW THIS SEE YOU LETTER

Paulina Czarnecka
Zasoby: 290 wpisów290 67 komentarzy67 795 zdjęć795 1 plik multimedialny1